Zastosowanie

Ściany mobilne to nie tylko moda, ale przede wszystkim znakomita funkcjonalność i prostota użytkowania. Ściany mobilne, przesuwne znajdują zastosowanie głównie w biurowcach - centrach biznesowych, salach konferencyjnych, salach dydaktycznych, obiektach wystawienniczych, a także w hotelach, centrach handlowych, salach balowych, domach weselnych, dyskotekach, pubach oraz w mieszkaniach i apartamentach. Ponadto, stosuje się je także w przedszkolach, siłowniach, sanatoriach i kościołach.

Niezwykłość ścianek

Ich niezwykłość polega na tym, że w otwartej, niezagospodarowanej przestrzeni możemy utworzyć salę, pokój, osobne pomieszczenie. Po wykorzystaniu utworzonego w ten sposób pomieszczenia, łatwo i szybko powrócimy do otwartej przestrzeni, gdyż ściany przesuwne obsługuje się ręcznie, lub rzadziej – automatycznie. Zatem stosuje się je wszędzie tam, gdzie mamy na uwadze komfort użytkowania, który wynika z możliwości sprawnego i szybkiego podziału danej przestrzeni. Zazwyczaj montaż i demontaż ścian przesuwnych nie zajmuje więcej, jak kilka minut.

Układ jezdny, przesuwanie

Ściany mobilne zawieszone są bowiem na układach jezdnych, które w zależności od zawieszenia, przesuwają się w dowolną stronę. Poszczególne panele ściany po zamknięciu pozwalają na utworzenie gładkiej płaskiej ściany, której wykończeniem może być fornir, laminat, tapety.

Jak sama nazwa wskazuje – ściany mobile/przesuwne- składają się z niezależnych segmentów o różnej szerokości i wysokości, które są idealnie dopasowane do danego pomieszczenia. W ich przypadku nie montuje się prowadnic podłogowych, poszczególne segmenty ściany są bowiem zawieszone w torze górnym, który z kolei instaluje się w płaszczyźnie sufitu.

Poszczególne segmenty (moduły) zawsze dopasowuje się do indywidualnych cech danego pomieszczenia, podobnie jak materiał wykończeniowy.